Heia AK

Jentene sikret seg pokal nummer 12 og 13 i Dahlecup.MediaHandlerKNDH0HKD.jpg


I helga gikk årets Dahlecup av stabelen for aldersklassene 11 - 14 år. Averøylagene bemerket seg positivt både i jente- og gutteklassene, der det ble finalespill i 3 av 4 klasser. Aller best gjorde J13 det som vant sin klasse etter imponerende innsats og spill. Vi har kun 6 jenter på 13 år, og med Emilie skadd, så hadde vi ingen innbyttere på laget. Etter uavgjort i første innledende kamp mot Sjetne 2, så ble det kun seire hele veien til finalen. Sjetne 2 var nok en gang motstander, og jentene vant fortjent 4-2 i en spennende finale. På laget spilte Christina, Tuva, Tina, Alma og Marie Kristine. Finale ble det også på j14, men her ble det et knepent 3-2 tap for Dahle . Etter finalen var skuffelsen stor, da vi følte vi hadde nok sjanser til å avgjøre dette, men vi fikk ikke ballen i mål på noen svært store sjanser i både første og andre omgang. I innledende spill var prestasjonene ujevne fra kamp til kamp, og vi kom videre fra puljen vår på bedre målforskjell enn Sjetne. Alt i alt så har jentene gjort en god turnering og en flott sesong. Denne treningsgruppen har skaffet klubben imponerende 13 pokaler i serie og cup de 2 siste sesongene. De er flotte ambassadører for klubben vår, og viser glede og fair play både på og utenfor banen. Gratulerer til alle jentene for flott innsats, og en minnerik sesong! Hilsen Aina og Steinar

I G14 kom Averøy fotball til finalen, der de møtte Dahle. Der ble våre gutter et nummer for små, og tapte 8-1 mot et meget godt Dahlelag. Vi gratulerer med 2.plass til gutta! 
Tilbake

Jentene sikret seg pokal nummer 12 og 13 i Dahlecup.MediaHandlerKNDH0HKD.jpg


I helga gikk årets Dahlecup av stabelen for aldersklassene 11 - 14 år. Averøylagene bemerket seg positivt både i jente- og gutteklassene, der det ble finalespill i 3 av 4 klasser. Aller best gjorde J13 det som vant sin klasse etter imponerende innsats og spill. Vi har kun 6 jenter på 13 år, og med Emilie skadd, så hadde vi ingen innbyttere på laget. Etter uavgjort i første innledende kamp mot Sjetne 2, så ble det kun seire hele veien til finalen. Sjetne 2 var nok en gang motstander, og jentene vant fortjent 4-2 i en spennende finale. På laget spilte Christina, Tuva, Tina, Alma og Marie Kristine. Finale ble det også på j14, men her ble det et knepent 3-2 tap for Dahle . Etter finalen var skuffelsen stor, da vi følte vi hadde nok sjanser til å avgjøre dette, men vi fikk ikke ballen i mål på noen svært store sjanser i både første og andre omgang. I innledende spill var prestasjonene ujevne fra kamp til kamp, og vi kom videre fra puljen vår på bedre målforskjell enn Sjetne. Alt i alt så har jentene gjort en god turnering og en flott sesong. Denne treningsgruppen har skaffet klubben imponerende 13 pokaler i serie og cup de 2 siste sesongene. De er flotte ambassadører for klubben vår, og viser glede og fair play både på og utenfor banen. Gratulerer til alle jentene for flott innsats, og en minnerik sesong! Hilsen Aina og Steinar

I G14 kom Averøy fotball til finalen, der de møtte Dahle. Der ble våre gutter et nummer for små, og tapte 8-1 mot et meget godt Dahlelag. Vi gratulerer med 2.plass til gutta! 
Tilbake

Jentene sikret seg pokal nummer 12 og 13 i Dahlecup.I helga gikk årets Dahlecup av stabelen for aldersklassene 11 - 14 år. Averøylagene bemerket seg positivt både i jente- og gutteklassene, der det ble finalespill i 3 av 4 klasser. Aller best gjorde J13 det som vant sin klasse etter imponerende innsats og spill. Vi har kun 6 jenter på 13 år, og med Emilie skadd, så hadde vi ingen innbyttere på laget. Etter uavgjort i første innledende kamp mot Sjetne 2, så ble det kun seire hele veien til finalen. Sjetne 2 var nok en gang motstander, og jentene vant fortjent 4-2 i en spennende finale. På laget spilte Christina, Tuva, Tina, Alma og Marie Kristine. Finale ble det også på j14, men her ble det et knepent 3-2 tap for Dahle . Etter finalen var skuffelsen stor, da vi følte vi hadde nok sjanser til å avgjøre dette, men vi fikk ikke ballen i mål på noen svært store sjanser i både første og andre omgang. I innledende spill var prestasjonene ujevne fra kamp til kamp, og vi kom videre fra puljen vår på bedre målforskjell enn Sjetne. Alt i alt så har jentene gjort en god turnering og en flott sesong. Denne treningsgruppen har skaffet klubben imponerende 13 pokaler i serie og cup de 2 siste sesongene. De er flotte ambassadører for klubben vår, og viser glede og fair play både på og utenfor banen. Gratulerer til alle jentene for flott innsats, og en minnerik sesong! Hilsen Aina og Steinar

I G14 kom Averøy fotball til finalen, der de møtte Dahle. Der ble våre gutter et nummer for små, og tapte 8-1 mot et meget godt Dahlelag. Vi gratulerer med 2.plass til gutta! MediaHandlerKNDH0HKD.jpg

Tilbake

Averøykameratene  Tips oss på e-post: post@ak-fotball.no | Nettsiden er utviklet av